Tipy na výlet - Obec Smolné Pece

OBEC SMOLNÉ PECE
Oficiální stránky obce
www.smolnepece.cz
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tipy na výlet

Turistické informace

Zde jsou zároveň u jednotlivých tipů uvedeny odkazy na stránky, kde naleznete konkrétnější informace, stránky se Vám otevřou v novém okně.

Turistický průvodce -
pokud kliknete na tento odkaz, získáte základní turistické zajímavoti, tipy na cyklistické a turistické trasy, ale zároveň i výčet Skiareálu, jenž se nacházejí v blízkém okolí.
____________________________________________________________________________________________________________________________

TIPY na výlet


Diana se tyčí 547 m. n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí.
K rozhledně dojdete pěšky po lázeňských stezkách, nebo vyjedete lanovkou. Jízda včetně zastávky v mezistanici „Jelení skok“ trvá 3 a půl minuty. Můžete ji absolvovat 4x do hodiny. V pokladně si koupíte lístek za 12 Kč (do mezistanice Jelení skok), za 36 Kč (až k rozhledně) nebo zpáteční za 60 Kč.


Městečko bylo založeno v 13. století. Dominantou města je gotický hrad. V r. 1979 byl v Loket vyhlášen městskou památkovou rezervací. Právě z loketského hradu vyjížděl král Karel IV. na hony. Při jednom z honů prý objevila jeho lovecká skupina první karlovarský horký pramen.
Ostrov leží na trase Karlovy Vary – Jáchymov, na úpatí Krušných hor. V Ostrově najdete mnoho historických budov postavených v duchu románského slohu, gotiky, renesance. Z nové části města dýchá socialistický realismus. Spojení s Karlovými Vary zajišťují vlaky a autobusy.
Bečov byl založen ve 13. století. Přibližně ve stejné době byl založen i hrad. Zámecká část objektu vznikla v 18. století. Součástí jednoho z prohlídkových okruhů je unikátní relikviář sv. Maura. Spojení s Karlovými Vary zajišťují vlaky a autobusy.

Lázně byly založeny na počest císaře Františka na konci 18. století. „Zázračné prameny“ ovšem pomáhaly léčit nemoci už o několik století dříve. Františkovy Lázně jsou vyhlášeny léčbou ženských nemocí a sterility. Jsou třetím vrcholem „Lázeňského trojúhelníku“.
Druhé největší lázně České republiky se mohou pochlubit, stejně jako Karlovy Vary, mnoha minerálními prameny. Město je jedním z vrcholů tzv. „Lázeňského trojúhelníku“, do kterého patří ještě Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Lázně přijímají pacienty především s onemocněními ledvin, močových cest, zažívacího a pohybového ústrojí, dýchacích cest, kožními nemocemi atdHvězdárna leží na okraji Karlových Varů v obci Hůrky. Dostanete se k ní autobusem MHD č. 8 nebo na kole. Kromě pozorování noční oblohy se ve hvězdárně pořádají různé přednášky a konají astrologické kroužky, tábory apod. Hvězdárna je otevřená od ledna do prosince, podrobný program a ceník najdete na www.astropatrola.cz


Skály byly v roce 1933 vyhlášeny národní přírodní památkou. Nachází se v údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem. Skupina mohutných žulových skal vytváří pozoruhodné útvary např. zkamenělý svatební průvod, Štolu Benátčanů (umělá jeskyně) a hradiště Starý Loket (pravěké sídliště na skalním ostrohu nad řekou Ohře ze střední doby kamenné).
Na naučné stezce mezi Loktem a karlovarským Doubím, která je 10 km dlouhá, se nachází 12 zastávek s informacemi z oborů geologie, archeologie, historie a botaniky. Trasu si oblíbilo mnoho cyklistů i pěších turistů.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky